Upravit stránku

Umělé kamenivo RUGEN® je lehké umělé kamenivo vyrobené ze směsi popílku, pojiv, příměsí, přísad a vody.Umělé kamenivo RUGEN® je dodáváno převážně v kulovité formě, je však možné vyrábět i formu nepravidelnou.

Jeho výhodou jsou pevnost, nízká objemová hmotnost a rychlá nasákavost, která umožňuje výrobek v případě použití do betonu a malt okamžitě aplikovat, beze změny konzistence. Výroba umělého kameniva RUGEN® je založena na efektivním využití popílku při současné velmi nízké energetické náročnosti.

Odkud pochází námi dodávané certifikované umělé kamenivo RUGEN®?

Naším hlavním dodavatelem kameniva je spol. Teplárna Strakonice, a.s., která vyrábí kamenivo ve spolupráci se spol. Ekostat, a.s. ve Strakonicích.

Jaké množství kameniva jsme schopni dodávat?

Aktuálně jsme schopni dodávat omezené množství kameniva, z důvodu náběhu nově spuštěné výrobní linky, která má plánovanou kapacitu produkce cca 30.000 m3/rok. Rok 2012 je předurčen k postupnému zavedení kameniva na trh stavebních hmot.

Jaké je využití kameniva?

Hlavní využití kameniva je v oblasti vnitřních násypů a zásypů, jako plnivo při výrobě lehčených betonů a jako hlavní složka pro výrobu mezerovitého betonu. Příklad využití jsou prezentovány na níže uvedených fotografiích:

Technické specifikace dodávaného kameniva:

Při výrobě kameniva lze získat různé frakce od 0 do 50 mm. Sypná objemová hmotnost se může podle parametrů vstupních surovin pohybovat od 500 do 1.000 kg/m3 s odolností proti drcení (pevností) od 0,5 do 10 MPa. Veškeré námi dodávané kamenivo je certifikované a splňuje požadavky plynoucí z příslušných norem.